muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

Wiedza o regionie

4 marca 2024
Od początku roku szkolnym 2023/2024 Muzeum wprowadziło cykl wykładów z zakresu wiedzy o regionie skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Do tej pory odbyło się sześć takich spotkań, które w dostępny i ciekawy sposób przybliżyły młodzieży nie tylko historię regionu śląskiego, ale również godkę czy wiarę powiązaną z tym obszarem.

XXIV Konkurs na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową

2 lutego 2024
Protokół z podliczenia głosów zwiedzających wystawę pokonkursową

Spacer po dzielnicy Orzegów

29 stycznia 2024
W imieniu Dyrektora Krzysztofa Gołąba - Muzeum Miejskie zaprasza do wspólnego poznawania historii miasta Ruda Śląska.

Zmiana godzin otwarcia

28 grudnia 2023
W ostatnią niedzielę tego roku tj. 31 grudnia zmieniono godziny otwarcia obiektu. W tym dniu Muzeum będzie czynne od 10:00 - 15:00. Zwiedzanie wystawy stałej odbywać się będzie w godzinach 10:00; 11:30; 13:00. Zwiedzanie wystawy czasowej od 10:00 - 15:00. Jak w każdą niedzielę zwiedzanie - bezpłatne. Zapraszamy

XXIV Konkurs Śląska Szopka Bożonarodzeniowa

22 grudnia 2023
Ogłoszenie wyników XXIV edycji konkursu Śląska Szopka Bożonarodzeniowa.