muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

Rudzki Jarmark Świąteczny

8 grudnia 2023
Już od 7 grudnia wszyscy mieszkańcy miasta i nie tylko, mogą odwiedzić Rudzki Jarmark Świąteczny w dzielnicy Nowy Bytom. W pierwszym dniu imprezy Muzeum Miejskie zapewniło liczne atrakcje świąteczne dla najmłodszych mieszkańców, organizując dla Nich warsztaty plastyczne z wykonaniem ozdób choinkowych. Zapraszamy na Nowy Bytom A także do odwiedzenia nowej wystawy czasowej dostępnej już od 22 grudnia.

"Złoża surowców mineralnych jako czynnik rozwoju społeczeństwa. Przykłady od czasów prehistorycznych aż do współczesności."

8 grudnia 2023
Muzeum Miejskie serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Wiedza o regionie".

Warsztaty edukacyjne

6 grudnia 2023
Od wielu lat w okresie jesienno - zimowym Muzeum Miejskie cieszy się dużym zainteresowaniem, w związku z ofertą Andrzejek, Barbórki oraz zajęć o tematyce świątecznej.

XXVII Konkurs Wiedzy o Rudzie Śląskiej - finał

24 listopada 2023
24 listopada odbył się w Muzeum Miejskim po raz XXVII finał Konkursu Wiedzy o Mieście.

53. edycji Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej „Rudzka Jesień”,

10 listopada 2023
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, będącej pokłosiem 53. edycji Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej „Rudzka Jesień”, który odbędzie się 15 listopada br. o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.