muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

Wspomnienie Marek Wacław Judycki

25 kwietnia 2023
Marek Wacław Judycki urodzony w 1943 roku w Kielcach, zamieszkały na Śląsku od 1962, a w Rudzie Śląskiej od 1975 roku.

Rudzka mAPPka

18 kwietnia 2023
Wiosna, wiosna … A z jej nadejściem pora na spacery I tu, poleca się Nasza „Rudzka mAPPka”

"Zielone muzeum - czyli etnołogródek na placu" - cd.

13 kwietnia 2023
Prace wiosenne związane z aranżacją muzealnego ogrodu ruszyły na dobre! Na początku marca rozpoczęliśmy tworzenie boksów ogrodowych i drewnianych skrzyń (częściowo z recyklingu, m.in. ze starych drewnianych gablot muzealnych), które docelowo wypełnią się kwiatami, warzywami i ziołami.

Godziny otwarcia w okresie świątecznym

5 kwietnia 2023
Szanowni Państwo w okresie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych zmieniamy godziny otwarcia Muzeum dla zwiedzających.

Finał Konkursu Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży "O Laur Zielonej Róży" oraz :Małego" i Dużego" OKR

3 kwietnia 2023
Dziś w Muzeum odbył się finał Konkursu Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży "O Laur Zielonej Roży" oraz "MAŁEGO" OKR 2023 i 68. OKR organizowanego przez MDK Ruda Śląska oraz Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka.